Victorie importantă pentru CSM București în Liga Campionilor! Cristina Neagu a făcut diferența

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 februarie 2020, ora 21:46,
cristina-neagu-csm-bucuresti

CSM București a câștigat meciul din deplasare cu echipa norvegiană Vipers Kristiansand, scor 25-23, în grupa principală 1 din Liga Campionilor. Cristina Neagu a înscris de 14 ori.

La pauză, Kristiansand a condus cu 12-11. Norvegiencele au avut inițiativa aproape tot meciul. CSM București a avut avantaj pe tabelă doar în ultimele minute de joc.

#GameDay I În câteva momente începe partida dintre Vipers Kristiansand și CSM Bucuresti Handbal, transmisă în direct pe Digi Sport, Telekom Sport și LookPlus & LookSport! Haideți, fetelor! ?#OrasulTau #EchipaTa #CSMBucuresti

Publicată de CSM Bucuresti pe Sâmbătă, 8 februarie 2020

Cristina Neagu, cu 14 goluri, a fost aleasă MVP-ul partidei din Norvegia.

#FullTime I La finalul unui meci nebun, fetele noastre găsesc puterea să se impună în Norvegia! ??Vipers Kristiansand ? CSM Bucuresti Handbal 23-25 (12-11)Bravo, fetelor! ??#OrasulTau #EchipaTa #CSMBucuresti

CSM București și-a consolidat locul 4 în grupă, ultimul care asigură calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Pentru bucureștence urmează meciul de pe teren propriu cu echipa maghiară Ferencvaros, pe 21 februarie.

liga campionilorCSMcristina neaguvipershandbal feminincsm bucurestivipers kristiansand