VIDEO | Victorie facilă pentru Voluntari la Giurgiu. Trupa lui Badea tremură pentru un loc în Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 15 mai 2021, ora 18:29,
FCVoluntari1

Partida dintre Astra Giurgiu și FC Volutari, din cadrul etapei a 8-a a play-out-ului Ligii 1, s-a termina cu victoria ilfovenilor, scor 3-0.

Goluri de pe stadionul Marin Anastasovici au fost marcate de Jefte Betancor, Marcelo Andre Veiga Lopes și Sebastian Mailat.

Spaniolul Jefte Betancor a deschis scorul în minutul 27, acesta a profitat de un carambol în careu și a reușit să finalizeze din câțiva metri, stabilind și scorul pauzei.

După revenirea la cabine, elevii lui Liviu Ciobotariu și-au dublat avantajul în minutul 49. Veiga Lopes a marcat după o pasă fabuloasă a lui Gabi Tamaș.

În minutul 65 ilfovenii s-au distanțat pe tabela de marcaj după reușita lui Mailat. Mijlocasul a înscris cu noroc după un exterior din afara careului.

În urma acestui rezultat, FC Voluntari a urcat pe locul 13, cu 27 de puncte în timp ce Astra Giurgiu este pe poziția a 14-a în clasament, cu 24 de puncte.

ECHIPELE DE START:

ASTRA GIURGIU: Popa – David Bruno, Găman, Graovac, Lamanje – Canadija, Boe Kane, Răduț – Merloi, Montini, V. Gheorghe

REZERVE: Bolboașă, Jovanovic, Raspopovic, Balaure, Stahl, Krpic, Șerban, Wuthrich, Crepulja
ANTRENOR: Ionuț Badea

FC VOLUNTARI: Rîmniceanu – Veiga, Tamaș, Armaș, Al. Vlad – Al. Ilie, Droppa, Tavares, I. Gheorghe – Betancor, Da Veiga Lopes

REZERVE: Lavin, Balaur, Achim, Satli, C. Costin, Briceag, Pesic, Mailat, Angelov
ANTRENOR: Liviu Ciobotariu