Vești bune pentru Simona Halep! Două mari rivale sunt OUT!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 16 august 2018, ora 10:17,
halep-montreal

Caroline Wozniacki (2 WTA) și Garbine Muguruza (9 WTA) au fost eliminate la Cincinnati! Muguruza era pe partea de tablou a Simonei Halep și o putea întâlni în sferturi.

Caroline Wozniacki a abandonat după numai un set partida cu Kiki Bertens (17 WTA) din turul II al turneului de la Cincinnati.

Jucătoarea daneză s-a retras, după o accidentare la genunchiul stâng. Wozniacki pierduse primul set cu 4-6.

Daneza poate pierde și locul al doilea în ierarhia WTA.

De asemenea, Garbine Muguruza a ieșit tot din turul II, după ce a fost învinsă de Lesia Tsurenko (Ucraina – 44 WTA), cu 6-2, 4-6, 4-6.

Și Serena Williams a ieșit prematur din turneul de la Cincinnati, fiind învinsă de Kvitova.