Veste neașteptată pentru fanii FCSB! Va putea juca în derby-ul cu Universitatea Craiova

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 05 septembrie 2019, ora 17:21,
craiova-fcsb-2

Bogdan Argeș Vintilă a primit o veste foarte bună înaintea derby-ului cu Universitatea Craiova.

Cristian Bălgrădean va fi apt pentru capul de afiș al etapei a 9-a din Liga 1. Portarul de 31 de ani s-a accidentat în timpul meciului cu Viitorul, scor 2-1, însă Bogdan Vintilă îl va putea folosi în prima partidă după pauza internațională.

Fotbalistul a făcut un RMN și a aflat că a suferit doar o contractură. Astfel, Bălgrădean va putea juca în meciul de foc cu oltenii: ”Rezonanța magnetică n-a arătat niciun fel de leziune fibrilară, ceea ce înseamnă că nu există niciun motiv ca el să ia pauză de la antrenamente” a declarat unul dintre membrii staff-ului tehnic ai clubului din Capitală, potrivit GSP.ro.

Dacă portarul clubului din Capitală nu își revenea, FCSB ar fi rămas cu un singur portar disponibil în lot: Toma Niga (27 ani).