Veste grea pentru Dinamo, după victoria cu Viitorul! Un titular, incert pentru restul sezonului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 03 mai 2021, ora 13:04,
DinamoVoluntari2

Victoria contra celor de la Viitorul, scor 2-1, a fost cu ghinion pentru un jucător de la Dinamo, care a primit verdictul medicilor.

Alexandru Răuță (28 ani) este elevul lui Dușan Uhrin care s-a accidentat în prima repriză și a fost schimbat cu Vlad Achim, în minutul 21. Acesta a acuzat dureri în zona inghinală și s-a întins pe gazon. Nu a mai putut continua partida nici după intervenția staff-ului medical.

La o zi distanță, au apărut primele vești despre starea jucătorului. Conform celor de la gsp.ro, Alexandru Răuță are probleme la mușchii adductori și va lipsi de pe teren o perioadă de două săptămâni, ceea ce înseamnă că sezonul mijlocașului de la Dinamo este aproape încheiat.

Totuși, există o posibilitate, nu foarte mare, ca acesta să revină pentru meciul din ultima etapă a play-out-ului, contra Chindiei. Runda următoare, formația lui Dușan Uhrin Jr. se deplasează la Iași pentru întâlnirea cu Poli.