Verdictul final în cazul accidentării lui Achim! Anunțul făcut de Dinamo

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 04 septembrie 2020, ora 19:00,
achim
achim

Dinamo a anunțat verdictul final în cazul accidentării lui Vlad Achim (31 ani).

Mijlocașul s-a accidentat în timpul meciului cu Chindia Târgoviște și va lipsi pentru cel puțin 3 luni, anunță roș-albii prin intermediul unui comunicat de presă.

”BULETIN MEDICAL. Vlad Achim, operat la Acibadem

Mijlocașul Vlad Achim a suferit o intervenție chirurgicală la Centrul de Medicină Sportivă Acibadem, informează partenerul medical al clubului Dinamo București.

„Vlad a fost operat de Prof. Dr. Omer Taser, specialist în ortopedie și traumatologie în cadrul Acibadem Sports. Fotbalistul a suferit o osteosinteză cu un șurub la al cincilea os metatarsian al piciorului. Se așteaptă ca jucătorul să se întoarcă pe teren peste 2-3 luni”, se arătă în comunicatul de presă al celor de la Acibadem.

Transferat la începutul acestui sezon competițional la Dinamo, Vlad Achim a jucat 83 de minute în remiza cu Hermannstadt (scor 1-1 în prima etapă) și încă 7 minute în partida din deplasare cu Chindia Târgoviște (scor 1-0 în etapa a doua), când a părăsit accidentat terenul, fiind înlocuit de polonezul Janusz Gol. a anunțat Dinamo.

BULETIN MEDICAL. Vlad Achim, operat la AcibademMijlocașul Vlad Achim a suferit o intervenție chirurgicală la Centrul…