Verdict tranşant după Armenia – România, 3-2: ,,Rădoi îşi va da demisia, pentru că altfel se îmbolnăveşte de inimă”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 31 martie 2021, ora 23:23,
Sursa foto: Profimedia Images

România a trăit o nouă umilinţă la fotbal, după ce a pierdut în preliminariile Campionatului Mondial cu Armenia, scor 2-3.

Golurile partidei de la Erevan au fost marcate de către Spertsyan, în minutul 56, Haroya, în minutul 87 şi Barsegyan pentru Armenia, respectiv Cicâldău, în minutele 62 şi 72 pentru România.

Sursa Foto: Profimedia Images

Dumitru Dragomir, fost preşedinte LPF, este de părere că selecţia lui Rădoi pentru meciul cu Armenia nu a fost corect făcută. Ba mai mult, Dragomir crede că Rădoi îşi va da demisia de la naşională.

,,Selecția nu a fost corectă, s-a greșit peste tot, după meciul bunicel cu Germania, lasă, mă, frate, o echipă să joace. Sau facem câte 5-7 schimbări. Suntem sănătoși la cap?! Suntem gata cu Mondialul, nu ne revenim moral.

Presa îl desființează pe Rădoi, cred că își va da el demisia, pentru că altfel se îmbolnăvește de inima. Dan Petrescu, băi, frate, sau Șumudică. Răzvan Lucescu? Rednic? Dar Șumudică, măi, fraților… Am tensiune, îmi iau medicamentele să nu crăp.”, a declarat Dumitru Dragomir, pentru ProSport.

În urma rezultatului din această seară, România se află pe locul 4 în grupa de calificare, cu 3 puncte după trei partide disputate.

De cealaltă parte, Armenia, după victoria de la Erevan, se află pe locul 1 în grupa din care mai fac parte Macedonia de Nord, Islanda, Germania şi Liechtenstein.

Cum arată clasamentul grupei J, din care face parte şi naţionala condusă de Mirel Rădoi