VIDEO | Valentin Mihăilă a înscris, dar Parma a fost învinsă de ultima clasată din Serie A

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 22:05,
Parma vs Crotone – Serie A TIM 2020/2021

Valentin Mihăilă a înscris un gol în meciul pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-4, în faţa formaţiei Crotone, în etapa a 33-a a campionatului Italiei.

Fostul jucător al Craiovei a marcat în minutul 54 și a evoluat pe întreaga durată a partidei.

Celelalte goluri ale Parmei au fost înscrise de Hernani (29) şi Gervinho (50). Pentru Crotone au marcat Magallan (14), Nwankwo (42), (69-penalty) şi Ounas (45+2).

Celălalt român de la Parma, Dennis Man, a fost titular dar a părăsit terenul accidentat, în minutul 20.

Sursa foto- Credit Massimo Paolone/LaPresse, Profimedia Images

În minutul 18 al partidei, Man s-a întins după o minge, în careul advers, iar după acea mișcare a solicitat intervenția echipei medicale. În locul lui Dennis Man a intrat Gervinho. În acel moment, Crotone conducea cu 1-0.

Parma ocupă locul 19, penultimul, cu 20 de puncte, în timp ce Crotone e ultima în Serie A, cu 18 puncte.

Parma-Crotone. Foto: Profimedia