UTA a câștigat derby-ul cu ACS Poli Timișoara, din Cupa României

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 12 septembrie 2018, ora 18:42,
uta-galerie
uta-galerie

UTA Arad s-a calificat în 16-imile de finală ale Cupei României, după ce a trecut pe teren propriu de ACS Poli Timișoara, scor 2-1. Suporterii arădeni au creat o atmosferă frumoasă în tribune.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 36Octavian Drăghici a înscris cu capul de lânga bara a doua, după o centrare din dreapta.

Gazdele au egalat în minutul 58. Norbert Janos a avut o acțiune superbă în banda dreaptă, a pătruns în centru și a șutat din cădere, iar mingea a fost deviată în poartă de un fundaș advers.

Împinși din spate de către fani, arădenii au obținut victoria după reușita din minutul 78Alexandru Pop a înscris simplu din 9 metri, după o centrare perfectă a lui Vădrariu.