Un fost internațional nu-i iartă pe ”tricolori”: ”Ne-am bătut de la egal la egal cu feroezii”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 octombrie 2019, ora 09:42,
mitrita puscas

România a trăit periculos 74 de minute în meciul cu Insulele Feroe, iar un fost internațional spune lucrurilor pe nume.

Ciprian Marica este de părere că prestația ”tricolorilor” nu a convins în partida cu feroezii. Fostul mare jucător al naționalei îl ”urechează” pe Contra și anunță că România nu trebuie să mai arate la fel de slab ca în prima repriză.

”Suntem mulțumiți că am câștigat. Am stat cu sufletul la gură 74 de minute, dar nu cu cei din Feroe vrem să ne comparăm! Nu cu ei trebuie să arătăm bine!

Să uităm prima parte a meciului și să realizăm că trebuie să arătăm altfel în următorul meci. Ne-am bătut de la egal la egal cu feroezii până în minutul 74. Una peste alta, echipa națională n-a arătat foarte bine.

Totuși, repet că ne așteaptă un meci deosebit de greu cu Norvegia acasă” a declarat Ciprian Marica, la ProX.

După victoria cu Feroe, România se află pe locul 3 în Grupa F. În următorul meci, ”tricolorii” vor juca cu Norvegia, pe Arena Națională.