Uhrin își ”urechează” jucătorii: ”Am pierdut două puncte!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 24 noiembrie 2019, ora 15:46,
Dusan Uhrin dinamo

Dinamo a remizat cu Academica Clinceni, scor 2-2, în etapa cu numărul 17 în Liga 1.

Cebotaru, penalty, și Merloi au marcat pentru gazde, iar Sorescu și Perovic au punctat pentru ”câini”.

Formația din Ștefan cel Mare a fost condusă de două ori, iar Dusan Uhrin este dezamăgit de elevii săi. Tehnicianul își ”urechează” jucătorii și trage un semnal de alarmă în privința play-off-ului.

”Le-am zis că trebuie să fie atenți. Am început meciul de la 0-2, dar ne-am întors și am înscris. Nu îmi place un astfel de meci. Pentru ambele echipe a fost la fel. Nu putem să pierde meciuri încă din start.

Astăzi am pierdut două puncte. Este o distanță mare față de play-off, dar mai avem multe meciuri. Jucăm acasă și trebuie să câștigăm. Nu mai avem atât de mult timp.” a declarat Uhrin.

Dinamoviștii recunosc că nu au ascultat de ceea ce Uhrin le-a cerut și țin capul în pământ: ”Sper ca următoarea etapă să marchez. N-am făcut nimic din ce ne-a cerut Mister în primele 20-25 de minute. Ăsta e fotbalul. Se joacă pe puncte, iar noi am pierdut două puncte. Suntem o echipă. Pierdem toți, câștigăm toți.” a declarat Sorescu.

În urma acestui rezultat, Dinamo rămâne pe locul 9 în Liga 1, cu 22 de puncte, iar Academica Clinceni urcă pe locul 12 în clasament, cu 15 puncte.

Vezi și VIDEO | Clinceni – Dinamo. Patru goluri până la pauză! Spectacol la Clinceni!