Uhrin, furios pe atitudinea jucătorilor în repriza a doua! „Vorbim ceva în vestiar, iar pe teren lucrurile sunt altfel”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 21 septembrie 2019, ora 22:48,
Dușan Uhrin, Dinamo

Dinamo a pierdut meciul din deplasare cu Astra Giurgiu, scor 2-3, deși a condus la pauză. Antrenorul ‘câinilor roșii’, Dusan Uhrin, a fost extrem de deranjat de atitudinea jucătorilor săi.

Mihai Popescu a deschis scorul pentru Dinamo în minutul 16.

În repriza a doua, a ieșit la rampă Constantin Budescu, autor al unei ‘duble’ în minutele 49 și 66.

Moldoveanu a egalat în minutul 74, dar Crepulja a adus toate cele trei puncte pentru Astra, după reușita din minutul 80.

Am jucat bine şi după pauză trebuia să jucăm la fel. Ne-am deschis de două ori pentru Budescu, am avut spaţii largi la mijloc şi le-am făcut două cadouri. Poate că jucătorii noştri s-au temut de rezultat. În repriza a doua puteam să jucăm mai bine decât în prima. Vorbim ceva în vestiar, ieşim pe teren şi lucrurile se întâmplă altfel. Nu e prima dată. Budescu a fost cel mai bun jucător, îl ştiu de acum câţiva ani şi era mai bun atunci„, a spus Dusan Uhrin la DigiSport.

După zece etape din Liga 1, Dinamo ocupă locul 9 în clasament și poate fi depășită de FCSB.