Uhrin e sincer: „Nu am vrut să pierdem!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 10 noiembrie 2019, ora 21:33,
Dinamo CFR
Dinamo CFR

Dinamo și CFR au încheiat la egalitate, scor 0-0, iar Dusan Uhrin e sincer și susține că roș-albii s-au temut de un eșec.

”Prima repriză am jucat bine, am avut două ocazii mari. În repriza a doua, a început să ne fie frică de rezultat. Știm că CFR e o echipă bună și nu am vrut să pierdem.

Asta a fost important pentru noi. Sper ca data viitoare să jucăm mai bine. Arlauskis a apărat la fel de bine ca în Europa League. A fost greu să îl învingem”, a spus Uhrin.

”Mai avem multe meciuri până la final. Trebuie să aducem echipa sus. Trebuie să ne concentrăm să ducem echipa și mai sus. Avem un spirit bun. Cei de la CFR nu au reușit să marcheze, asta e important”, a mai afirmat Uhrin.