Uhrin a fost și el foarte dur: „Nu suntem Real Madrid, să jucăm și împotriva arbitrilor”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 05 noiembrie 2019, ora 09:46,
Uhrin antrenament

Dinamoviștii s-au luat de brigada lui Marius Avram după eșecul de la Craiova (1-4). Aceștia au acuzat în principal golul anulat la scorul de 0-0.

Dușan Uhrin a fost și el foarte dur după eșecul de la Severin.

„Am făcut câteva greșeli personale, dar am dat un gol la 0-0, când nu a fost offside, am văzut eu. Nu e posibil ca de fiecare dată să fie greșeli împotriva noastră, chiar la fiecare meci. Craiova a marcat imediat după offsaidul arătat la noi. Au fost multe greșeli de arbitraj. Asta am văzut eu.

E imposibil să joci așa. Nu se poate să fie așa ceva în Liga 1. E adevărat că am făcut două greșeli mari și Craiova a marcat, dar se fac greșeli și cred că asta e realitatea. În fiecare meci a fost aceeași situație cu arbitrajul, dar acum asta a contat decisiv și a schimbat tot jocul. Nu suntem ca Real Madrid, să jucăm împotriva tuturor și a adversarilor și a arbitrilor.

Încercăm să dăm tot ce e mai bun și cred că a fost un meci bun pentru spectatori, dar nu și pentru noi. Trebuie să revăd meciul. Le-am spus jucătorilor la pauză că trebuie să jucăm în repriza a doua și să câștigăm”, a spus antrenorul lui Dinamo.