U Cluj s-a împiedicat la Miercurea Ciuc! Programul etapei a 9-a din B

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 27 septembrie 2019, ora 19:04,
ciuc u cluj
ciuc u cluj

După ce a demolat Petrolul în etapa trecută, 4-0, Universitatea Cluj s-a împiedicat la Miercurea Ciuc, în primul meci al etapei a 9-a.

Clujenii și-au trecut în cont prima mare ocazie a meciului. Florescu i-a pasat parfect, pe culoar, lui Rafa, iar acesta a trimis razant cu bara laterală.

La rândul ei, Csikszereda, care a inaugurat nocturna în prezența președintelui FRF Răzvan Burleanu, putea deschide scorul în minutul 36. Bajko a fost blocat în ultimul moment de portarul Dur Bozoancă, într-un moment de panică în careul clujenilor.

Csikszereda a reușit să înscrie în minutul 65. Szilard Magyari a primit o pasă de la Logon și a șutat puternic, sub bara transversală.

U Cluj a smuls un punct în minutul 76. Crăciun a marcat cu capul, după o lovitură liberă executată de Miranda.