VIDEO | ,,U” Cluj, întoarsă în meciul cu Ripensia! Cum arată clasamentul din play-out

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 18 aprilie 2021, ora 15:16,
Ripensia Timisoara U Cluj

Meciul dintre Ripensia Timişoara şi Universitatea Cluj, din play-out-ul Ligii a 2-a, s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 2-1.

După ce ,,U” Cluj a deschis scorul, în minutul 34 prin Filip, Ripensia a întors rezultatul prin golurile marcate de către Harald Fridrich, în minutele 41 şi 60.

Universitatea Cluj se arăta foarte încrezătoare în acest meci, după ce a punctat prima în partida cu Ripensia, însă avantajul din minutul 34 a fost spulberat 7 minute mai târziu.

Dezamăgirea foarte mare a venit în repriza secundă, când cei de la Ripensia au reuşit să marcheze golul victorii şi să-şi adauge astfel în clasament 3 puncte.

În urma acestui rezultat înregistrat, Ripensia Timişoara se află pe locul 4, în grupa A a play-out-ului din Liga a 2-a, cu 30 de puncte acumulate până acum.

De cealată parte, Universitatea Cluj se clasează pe poziţia a 3-a în aceeaşi grupă, cu 33 de puncte acumulate până acum.

Liderul acestei grupe este Farul Constanţa, cu 36 de puncte adunate acumulate în acest sezon de Liga a 2-a.

Sursa foto: Universitatea Cluj/Facebook

Citeşte şi Dorin Goga, mesaj de despărţire pentru U Cluj! Când va avea meciul de retragere