VIDEO | Trei puncte dintr-un singur șut pe poartă! Campioana s-a chinuit cu nou-promovata Hermannstadt

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 22 septembrie 2018, ora 17:19,
FOTBAL: CFR CLUJ – FC BOTOSANI, LIGA 1 BETANO (20.07.2018)

CFR Cluj a câștigat greu meciul cu Hermannstadt. Conceicao a fost salvat de Țucudean, singurul jucător al campioanei care a șutat pe poartă astăzi.

Campioanei i-a trecut glonțul pe la ureche. A jucat prost cu Hermannstadt și a avut noroc dublu. Că nou-promovata nu a reușit să înscrie în ciuda ocaziilor pe care le-a avut și, în al doilea rând, că a înscris la singurul șut pe poartă.

Țucudean a făcut diferența în minutul 69, reluând impecabil, cu stângul, după ce a scăpat ușor de adversarul direct.

În minutul 56, a fost cea mai controvesată fază a meciului. Arbitrul nu a lăsat legea avantajului și a întors jocul, deși Tsoumou scăpase singur și putea să marcheze pentru Hermannstadt.

VEZI REZUMATUL PARTIDEI

CFR Cluj trece pe primul loc în Liga I, cel puțin până când se vor juca meciurile FCSB – Dunărea Călărași (mâine, ora 21.00) și Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaș (luni, ora 21.00).