Toni Petrea nu se abate de la regula ,,Faci ce spune Becali”! ,,Nu are el puterea să schimbe la pauză”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 februarie 2021, ora 15:20,
FCSB Toni Petrea

FCSB a surprins aseară, când a pierdut pe teren propriu meciul din etapa a 22-a a Ligii 1 cu Academica Clinceni, scor 0-1.

La echipa patronată de Gigi Becali a debutat şi nou-venitul Denis Haruţ, însă a jucat doar 45 de minute, după ce a fost înlocuit la pauză.

Valeriu Iftime, patron la FC Botoşani, a comentat schimbarea de la pauză a jucătorului de 21 de ani. Acesta spune că decizia nu i-a aparţinut antrenorului, dar este convins că Haruţ se va impune ca titular la FCSB.

,,Ştiţi cum e, partea bună e că a jucat 45 de minute, partea mai puţin bună e că l-a schimbat la pauză. El îşi va câştiga locul acolo, eu aşa cred. Lumea a comentat mult aseară schimbarile ciudate.

Haruţ va deveni titular la FCSB, pe un post fundaş central, mijlocaş la închidere, ştie fotbal, are toate calităţile să devină titular.

Moruţan e singurul care face fotbal şi produce fotbal, indiferent dacă greşeşte, încearca în continuu.

Nu comentez schimbările la pauză, vă daţi seama că nu vin de la Toni Petrea, nu are el putere aşa mare. Eu nu pot să fac aşa ceva, nu e dreptul meu să fac schimbări. Ştiti că acolo mai sunt nişte intervenţii. Aseară a făcut trei schimbări, Coman trebuie să înţeleagă că dacă nu joacă, nu e la miuţa.

Trebuia schimbat Haruţ i-a dat 45 de minute, trebuia să joace o repriză.”, a declarat Valeriu Iftime pentru Pro X.

După meciul pierdut cu Academica Clinceni, FCSB se află în continuare pe primul loc în Liga 1, cu 48 de puncte acumulate în 22 de meciuri disputate, cu unul mai mult decât CFR Cluj, care se află pe locul secund, cu 47 de puncte.

De cealaltă parte, Academica Clinceni, se află pe locul 5 în Liga 1, cu 33 de puncte adunate din 22 de meciuri jucate până acum în campionat.

Citeşte şi VIDEO | Surpriza etapei! FCSB, răpusă pe Arena Națională de Academica Clinceni!