Toni Petrea așteaptă sprijinul lui Becali! „Avem nevoie de un lot mai numeros. E loc de mai bine”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 22 august 2020, ora 23:30,
Toni Petrea, FCSB

FCSB a debutat cu o victorie categorică în noua ediție a Ligii 1, 3-0 cu Astra Giurgiu. Antrenorul ‘roș-albaștrilor’, Toni Petrea, a declarat că are nevoie de jucători pentru a gestiona un sezon lung, cu meciuri în Europa League.

La Giurgiu, ‘roș-albaștrii’ au jucat foarte bine și și-au creat peste 20 de ocazii de gol. Dennis Man (33′), Florin Tănase (36′) și Olimpiu Moruțan (90′) au înscris pentru FCSB.

Astra câștigase ultimele trei confruntări cu FCSB (3-2, 3-1 și 2-1).

Am început cu dreptul. O victorie importantă, pe un teren unde se câștigă greu puncte și unde n-am mai câștigat de mult. Jocul m-a mulțumit în prima parte. În schimb, în partea a doua am avut câteva probleme.

Nu putem fi mulțumiți în totalitate, pentru că nu ai cum să ai un joc perfect din primul meci. Fizic, eu zic că stăm bine. Nu vreau să vorbesc despre evoluția jucătorilor, în general. Buș a jucat doar o repriză pentru că așa am considerat. Pauza este un prilej bun de a modifica ceva.

Am zis că, în actualele condiții, avem nevoie de un lot mai numeros. Mai e loc de mai bine. Nu pot să vorbesc acum pe tema asta. Rămâne de văzut, nu pot să spun ce jucători îmi trebuie acum. Încă nu știu„, a spus Toni Petrea, la finalul partidei de la Giurgiu.