Tătărușanu poate pleca în vară de la Nantes! Care este situația portarului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 06 februarie 2019, ora 20:23,
tatarusanu-nantes

Portarul Ciprian Tătăruşanu (32 de ani) mai are contract cu FC Nantes până în vara acestui an, iar ‘canarii’ nu au avansat deocamdată nicio ofertă de prelungire. Presa franceză scrie că internaționalul român va părăsi gruparea din Ligue 1.

Tătărușanu joacă la Nantes din 2017, fiind transferat de la Fiorentina.

Potrivit site-ului Foot Sur 7, șansele ca Tătărușanu să continue la Nantes sunt „foarte mici”. Ciprian a fost unul dintre remarcații ‘galbenilor’ în acest sezon și ar putea să schimbe campionatul.

25 de goluri în 21 de partide a primit Tătărușanu în acest sezon, reușind 5 meciuri fără gol încasat.

4 milioane de euro este cota de piață a portarului care va împlini 33 de ani pe 9 februarie.

Ieri, Ciprian Tătărușanu a revenit în poarta lui Nantes, după o accidentare la spate, și a contribuit la calificarea în sferturile de finală ale Cupei Franței.

În campionat, Nantes ocupă locul 15 după 22 de runde, fiind la şase puncte de zona retrogradării.