Tătărușanu face haz de necaz: ”Sunt odihnit de la Lyon”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 octombrie 2019, ora 07:45,
ciprian tatarusanu

Tătărușanu nu a încasat gol cu Insulele Feroe și a făcut haz de necaz despre situația sa de la Lyon.

România s-a impus în Feroe, scor 3-0. Pușcaș, Mitriță și Keșeru au marcat golurile ”tricolorilor”.

Tătărușanu a declarat că feroezii s-au ridicat la nivelul așteptărilor și le-au făcut viața grea jucătorilor naționalei. Portarul lui Lyon este fericit pentru victorie și a făcut haz de necaz despre situația sa din Ligue 1.

”Este o victorie importantă, a fost un meci dificil, ne așteptam la asta. În prima repriză nu am reușit să marcăm. Bine că plecăm acasă cu cele trei puncte. A fost o minge normală, nu a fost o ocazie chiar așa de mare. Nu știu cum s-a văzut la televizor.

A fost destul de dificil, este o suprafață cu care nu suntem obișnuiți, cred că ne-am adaptat destul de repede la teren și am obținut victoria pe care ne-o doream. Eu sunt foarte odihnit de la echipa de club. Mă pregătesc foarte bine și încerc să nu iau gol.” a declarat Tătărușanu, la ProX.

Portarul român nu a bifat niciun minut în campionat pentru Lyon. Acesta a fost folosit doar 45 de minute, într-un meci amical, înfrângerea cu 1-3 în fața lui Liverpool.

SURSA FOTO: OL.fr