Surpriză uriașă la Snagov! Rapid a pierdut cu ultima clasată. Ultimul meci al lui Pancu?

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 noiembrie 2019, ora 13:27,
pancu pen nedat

Rapidul a pierdut cu scorul de 3-2 pe terenul ultimei clasate, Sportul Snagov.

Visele de promovare ale giuleștenilor s-au poticnit la Snagov, Echipa antrenată de Daniel Pancu a făcut un joc modest.

Rapidul a încasat primul gol în minutul 19. Cristian Poștoarcă a marcat după o acțiune personală.

Ilfovenii și-au mărit avantajul în minutul 43. Iulian Roșu a îsncris direct din lovitură liberă.

Până la pauză, au trimis în poartă și giuleștenii, dar golul lui Labeau a fost anulat eronat pe motiv de ofsaid.
Giuleștenii au reușit totuși să reducă din diferență. În minutul 48, Roskopf a înscris după ce mingea a lovit bara transversală și mai apoi pe cea laterală.
Snagovul a dat lovitura în minutul 80. Iulian Roșu a reușit dubla.
Giuleștenii au mai înscris o dată, în prelungirile meciului, prin Roskopf. Târziu, pentru a produce măcar un punct din confruntarea cu ultima clasată.