Surpriză şi la Craiova! Viitorul, aproape de finală!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 04 aprilie 2019, ora 21:33,
craiova-viitorul

Viitorul s-a impus în prima manşă a semifinalei din Cupa României cu Universitatea Craiova. Echipa lui Hagi a câştigat cu 2-1 în Bănie şi este favorită la calificarea în finală.

Craiova a început meciul mai bine, iar Bancu a deschis scorul după numai cinci minute de joc. Viitorul a reuşit să întoarcă rezultatul în final: Houri (min. 77) şi Rivaldinho (min.89) au adus victoria echipei lui Hagi.

Victorie fantastică! Împreună către #finală!Universitatea Craiova – Viitorul Constanta 1 – 2#NoiSuntemViitorul

Publicată de Academia de fotbal Gheorghe Hagi pe Joi, 4 aprilie 2019

„Au început mai bine jocul, nouă ne-a lipsit ritmul la început. La pauză am vorbit, le-am spus că trebuie să lupte. Ne aşteaptă un meci la fel de deschis, la fel de disputat şi în retur” – a declarat Hagi la final.

Returul dintre Viitorul şi Universitatea Craiova se va disputa pe 23 aprilie, la Ovidiu.