Șumudică începe anul cu o înfrângere! Reacția antrenorului: „Nu meritau victoria”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 19 ianuarie 2020, ora 08:33,
MARIUS ȘUMUDICĂ

Gaziantep, echipa pregătită de Marius Șumudică a capitulat, ieri, scor 0-2 (0-0), în fața formației Fenerbahce, în etapa a 18-a din campionatul Turciei.

Kruse a deschis scorul în startul reprizei secunde. Fotbaliștii pregătiți de Marius Șumudică au alergat după egalare, dar cei care au marcat au fost tot oaspeții. În minutul 90+2, Muriqi risipea orice emoție pentru Fenerbahce.

Marius Șumuică este de părere că rezultatul este nedrept.

„Am fost mai buni decât ei în repriza secundă, ne-am creat multe ocazii, am dominat total pe Fenerbahce. Nu meritam să pierdem. Nu vreau să vorbesc despre lot, lucrez cu ce am la dispoziţie”, a spus Şumudică la scurt timp după încheierea meciului.