VIDEO | Șumudică continuă să fie pe val în Turcia! Alexandru Maxim, gol în ultima partidă cu Fenerbahce

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 19 decembrie 2020, ora 22:17,
sumudica
sumudica

Gaziantep își continuă serie de invincibilitate din acest sezon din Super Liga turcă și a urcat până pe locul 4 în clasament!

Formația condusă de pe bancă de antrenorul român, Marius Șumudică, a izbutit o nouă victorie de senzație în campionatul din Turcia, după succesul de acasă contra celor de la Fenerbahce, scor 3-1. Grație acestui rezultat, Gaziantep a ajuns la 13 meciuri fără înfrângere în toate competițiile, ultimul eșec fiind înregistrat acum trei luni, pe terenul lui Galatasaray Istanbul.

Cu românii Alin Toșca și Alexandru Maxim folosiți încă din primul minut, Gaziantep a deschis scorul în minutul 10 al partidei, iar datorită golului înscris din penalty de decarul echipei naționale a României, echipa lui Șumudică a reușit să intre în avantaj la cabine, după ce fusese egalată în minutul 24.

Gaziantep ocupă în acest moment locul 4 în prima ligă din Turcia și are 21 de puncte acumulate în cele 12 meciuri disputate în actualul sezon. Echipa lui Șumudică se află la cinci puncte distanță față de liderul Alanyaspor.