Stoichiță a dat declarația zilei după victoria cu Feroe: „Electrician sau ce dracu’ era ăla”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 octombrie 2019, ora 22:33,

Cei de la FRF răsuflă ușurați, după ce naționala lui Contra le-a dat emoții.

Tricolorii s-au impus cu scorul de la 3-0 în Feroe, dar au marcat toate golurile în ultimul sfert de oră.

Feroezii au avut o mare ocazie la scorul de 0-0, în prima repriză. Un rezultat de egalitate sau o înfrângere n-ar fi fost doar o rușine națională, dar ar fi dus, probabil, la ratarea calificării.

Tensiunea a reieșit și din declarația președintele Comisiei Tehnice din cadrul FRF, Mihai Stoichiță. Comentând intrarea lui Adrian Rus în locul lui Chiricheș, accidentat, Stoichiță a avut un limbaj colorat.

Adrian Rus a jucat bine, mi-a plăcut cum a intrat, chiar dacă a jucat împotriva unui tipograf, electrician sau ce dracu’ era ăla„, a spus Mihai Stoichiță la Pro X.

Pentru naționala României urmeză meciul cu Norvegia, marți, pe Arena Națională.