Stoican, contestat de fanii Petrolului! „Mi se pare nedrept, oamenii nu au răbdare”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 25 noiembrie 2019, ora 20:28,
Flavius Stoican

Petrolul Ploiești a pierdut neașteptat cu Gloria Buzău, scor 0-1, pe arena ‘Ilie Oană’. ‘Lupii galbeni’ întrerup o serie de șapte meciuri fără eșec în Liga a 2-a, iar antrenorul Flavius Stoican este dezamăgit de faptul că unii dintre fani i-au cerut demisia.

Petrolul a irosit mai multe ocazii clare de gol și se menține în afara primelor trei poziții în clasament.

Petrolul – Gloria Buzău

Publicată de Digi Sport pe Luni, 25 noiembrie 2019

Oaspeții au dat lovitura în minutul 49, în urma unui contraatac. Valentin Munteanu a șutat din 7 metri la colţul lung, printre picioarele portarului Avram.

Am ratat și locul doi, am ratat și în acest meci. Păcat, ăsta e fotbalul, am greșit. Capul sus, pentru că venim după foarte multe meciuri bune. Am arătat un joc bun, mai ales în prima repriză. Nu tragem linie după un meci pierdut acasă, un accident. Ratăm mult, este un joc pe care nu meritam să-l pierdem. Asta este, mergem înainte, apoi tragem linie la iarnă.

Am auzit că fanii mi-au cerut demisia, nu este o situație comodă pentru mine. Dar mi se pare nedrept, la prima problemă pe care o ai, cu o echipă care trage de timp. După atâtea meciuri foarte bune pe care le-am făcut… oamenii nu au răbdare, de aceea cred că nu s-au reușit multe lucruri aici până acum.

Eu sunt mulțumit de jucători, chiar dacă sunt dezamăgit că nu am reușit să marcăm. Dar jucătorii își doresc, aleargă. Vreau ca atunci când vom trage linie să fim cu șanse mari la promovare.

Nu se pune problema să demisionez. Nu pot să las echipa în mijlocul campionatului, chiar dacă oamenii sunt dezamăgiți. Merg cu această echipă până la capăt, așa mi se pare normal„, a spus Flavius Stoican la finalul partidei.

La mulți ani, Flavius Stoican! ?Petroliștii îl sărbătoresc, astăzi, pe Flavius Stoican, antrenorul principal al…