VIDEO | Ștefan Radu a pierdut derby-ul cu Napoli! Șase goluri pe „Artemio Franchi”. Rezultatele zilei în Italia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 ianuarie 2019, ora 23:33,
radu-stefan-lazio

Napoli a învins-o cu 2-1 pe Lazio, în derby-ul zilei din Serie A. Ștefan Radu a fost integralist pentru gruparea din Roma!

Callejon a deschis scorul în minutul 34, iar apoi Milik a făcut 2-0 înainte de pauză cu un gol superb.

Lazio n-a renunțat la luptă și a redus din diferență prin Immobile, însă oaspeții au terminat în zece oameni, după eliminarea lui Acerbi.

Napoli e la 6 puncte de Juventus, însă torinezii joacă luni pe teren propriu cu codașa Chievo.

Fiorentina și Sampdoria au oferit un meci cu 6 goluri (3-3), în timp ce Atalanta a spulberat-o pe Frosinone: 5-0.