Steaua, toate pânzele spre Liga 2! ”Militarii” au victorii pe bandă rulantă!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 17:28,
csa steaua
csa steaua

CSA Steaua merge ceas în Liga a 3-a, iar promovarea pare doar o chestiune de timp.

”Militarii” au obținut astăzi o nouă victorie, împotriva formației secunde a Concordiei Chiajna, scor 2-0.

Emilian Pacionel, în minutul 47, în urma unei lovituri de la 11 metri, și Dragoș Nicolae, în prelungiri, au marcat golurile formației antrenate de Oprița.

?⚽️ Victorie pentru Steaua în duelul cu CS Concordia Chiajna 2!Scor final | 2 – 0?? Marcatori: Pacionel 47'Dragoș…

Publicată de CSA Steaua București pe Sâmbătă, 17 octombrie 2020

În acest moment, ”militarii” ocupă prima poziție în Liga a 3-a, Seria a 4-a.

În ultimele 5 meciuri, roș-albaștrii au înregistrat 5 victorii. În aceste partide, bucureștenii au marcat 16 goluri și au încasat 4.

Formația bucureșteană mai are de disputat restanța cu FC Voluntari 2, meci amânat din cauza cazurilor de COVID-19.