8.5 C
Bucharest
21 / 11 / 2019

Stanciu trebuia să bată penalty-ul ratat pe Pușcaș. „Ne-am grăbit în unele situații!”

George Pușcaș a ratat penalty-ul dictat împotriva Norvegiei, la scorul de 0-0. Cel care era desemnat să bată era însă Nicușor Stanciu.

România a deschis, până la urmă, scorul prin Mitriță, în minutul 62. Nordicii au egalat însă în prelungirile partidei.

Mijlocașul Slaviei Praga a anunțat că tricolorii își vor da viața, în următorul meci, cu Suedia. România are nevoie de 4 puncte în ultimele două jocuri din preliminarii (cu Suedia și cu Spania) pentru a spera la calificarea de pe locul al doilea din grupă la turneul final.

Simţim dezamăgire în suflete. După aspectul reprizei a doua, meritam victoria. Repriza a doua ne-a aparţinut, am avut şanse de a marca, din păcate am luat gol şi acum nu ne rămâne decât să câştigăm neapărat cu Suedia. Nu cred că este ghinion că ne-au egalat, în tur am egalat noi. Am încercat să marcăm şi la 1-0. Ne-am grăbit în unele situaţii şi din păcate a venit acel gol.