Stanciu, înger şi demon pentru Slavia! Ianis Hagi şi Tătăruşanu, titulari la Rangers şi Milan

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 30 octombrie 2020, ora 11:27,
stanciu praga

Nicolae Stanciu a fost rezervă în meciul cu Bayer Leverkusen, câştigat de Slavia Praga cu 1-0. Românul a intrat după pauză şi a reuşit să fie unul dintre protagoniştii partidei.

Stanciu a executat o lovitură de la 11 metri la patru minute după ce a fost trimis în teren. Mijlocaşul român a ratat penalty-ul, dar s-a revanşat cu zece minute înainte de final, atunci când a centrat la golul victoriei.

Slavia Praga a bifat prima victorie în Grupa C, unde toate echipele au câte trei puncte. Leverkusen, Nice şi Hapoel Beer-Sheva sunt adversarele cehilor.

Cifre incredibile pentru Rangers!

Ianis Hagi a fost titular pentru Rangers în victoria cu 1-0 în faţa polonezilor de la Lech Poznan. Scoţienii au şase puncte după primele două meciuri din Grupa D, la egalitate cu Benfica. Trupa lui Steven Gerrard are un start uluitor de sezon. Rangers este singura echipă neînvinsă din toate ligile britanice.

Tătăruşanu, din nou titular la Milan

Ciprian Tătăruşanu a rămas în poarta lui Milan după prestaţia slabă din meciul de debut, cu AS Roma. Românul nu a avut însă ce apăra în meciul cu Sparta Praga. Italienii s-au impus cu 3-0.

„Şi-a petrecut seara ca un veritabil spectator. Sparta Praga nu a tras niciun şut pe poartă pe toată durata partidei”, scriu cei de la Calciomercato.

Cosmin Moţi a fost integralist pentru Ludogoreţ în deplasarea din Austria, cu LASK. Bulgarii au rămas fără punct câştigat. LASK s-a impus cu 4-3, iar românul a primit un cartonaş galben în prima repriză. Claudiu Keşeru nu a fost în lotul bulgarilor pentru a doua partidă din Grupa J.