Speranțe pentru Petrescu: Adversarele CFR-ului din UEL – remize pe linie

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 18 octombrie 2020, ora 15:17,
dan-petrescu

Elvețienii de la Young Boys Berna și bulgarii de la ȚSKA Sofia, adversare ale lui CFR Cluj în grupele Ligii Europa, au înregistrat doar remize în partidele disputate, sâmbătă, în campionatele interne.

Young Boys a terminat la egalitate cu Servette, în deplasare, scor 0-0, în etapa a patra din Elveţia. În minutul 39, de la Servette a fost eliminat Fofana, iar în minutul 66 a fost eliminat şi Sierro, de la Young Boys.

În etapa a noua din Bulgaria, ŢSKA Sofia a remizat cu Beroe, scor 1-1, pe teren propriu. Au marcat Antov ’54 pentru gazde şi Makouta ’48 pentru Beroe.

CFR Cluj va întâlni ŢSKA Sofia pe 22 octombrie, în deplasare, şi pe 3 decembrie, pe teren propriu, iar cu Young Boys va juca pe 29 octombrie, pe teren propriu, şi pe 6 decembrie, în deplasare.