Spectacol în Regie! Rapid s-a distrat cu Făurei. Goluri fabuloase

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 aprilie 2019, ora 13:41,
rapid
rapid

Rapid București a câștigat meciul din Regie cu CS Făurei, scor 10-1, în etapa a 21-a din Liga a 3-a, Seria a 2-a. Giuleștenii s-au distrat pe teren în repriza a doua. Pentru Făurei au jucat doi dintre frații lui Bănel Nicoliță, patronul echipei.

Drăghiceanu (12′), Matulevicius (29′, 44′), Cârstocea (37′), Jorza (51′, 53′), Hlistei (57′), Sefer (77′), Goge (81′), Robinho (82′) au înscris pentru Rapid.

Puşcaşu a reușit un gol superb pentru Făurei, după un șut de la distanță în minutul 45+1.

Golurile pot fi văzute AICI.

Primul XI ?? RAPID ? Făurei#LegendaContinua

Publicată de FC Rapid 1923 pe Sâmbătă, 6 aprilie 2019

La meciul din Regie a asistat și Mircea Lucescu, cel care a luat loc în tribună alături de fostul căpitan al Rapidului, Ioan Goanţă, potrivit DigiSport.

Stelian Nicoliţă și Aurel Nicoliță au fost pe teren pentru CS Făurei.

Fanii Rapidului au fost din nou la înălțime.