VIDEO | Spectacol făcut de Gaz Metan în Copou! Pancu, îngenuncheat de Dușan Uhrin

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 septembrie 2020, ora 00:07,
roberto romeo

Ardelenii s-au impus cu 4-1 în fața molodvenilor deși au fost conduși încă din minutul 2 al jocului.

Zajmovic  a marcat chiar la debutul în tricoul alb-albastru însă greșelile individuale le-au îngropat pe gazde. Ciocan și Roberto Romeo au profitat de greșelile din apărarea Iașiului și oaspeții au întors scorul până la pauză. Apoi Bușu a fost ghinionist cu un autogol nefericit și oaspeții au închis tabela apoi cu golul lui Ronaldo Deaconu. Iată care au fost cele două echipe care au disputat partida de pe stadionul Emil Alecsandrescu.

Poli Iaşi: Axinte – Onea, Frăsinescu (Ntonalnto ’75), Baxevanos (Breeveld ’46), Buşu – Vanzo, Mihalache, Passaglia  Platini, Zajmovic (Cristea ’67), Calcan (Popadiuc ’70). Antrenor: Daniel Pancu

Gaz Metan: Buzbuchi – Butean, Larie, Baco, Velisar (Niţu ’73) – Droppa, R. Popa – Romeo (Chamed ’58), Deaconu, Trif – Ciocan (Sanoh ’58). Antrenor: Dusan Uhrin

Gaz Metan ajunge după acest succes pe locul 4 al clasamentului Ligii 1, reușind a doua victorie consecutivă în campionat. Ieșenii sunt la al doilea eșec la rând în care primesc 4 goluri și rămân doar cu punctele câștigate după victoria din prima etapă în fața Chindiei.