Spaniolii au dat de pământ cu ”tricolorii”: ”România a atins ridicolul în Feroe”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 octombrie 2019, ora 14:18,
mitrita puscas

România a trăit periculos 74 de minute în meciul cu Insulele Feroe, iar jurnaliștii spanioli au dat de pământ cu ”tricolorii”.

Echipa națională se află pe locul al treilea în Grupa F, după victoria cu 3-0 din Feroe. Pușcaș, Mitriță și Keșeru au marcat în meciul de seara trecută.

Fotbaliștii naționalei s-au chinuit 74 de minute să marcheze, iar jurnaliștii iberici au dat de pământ cu ”tricolorii”. Presa din Spania râde de prestația fotbaliștilor români și consideră că ”România a atins ridicolul”.

”România s-a jucat cu focul și s-a salvat în ultimele minute. Pușcaș a terminat în minutul 75 cu rezistența celor de la Insulele Feroe. Pe final, Mitriță și Keșeru au majorat avantajul românilor. România a suferit pentru a învinge Insulele Feroe și a reușit o victorie importantă pentru a continua să spere în grupa Spaniei.

România a atins ridicolul. Până în minutul 74, elevii lui Cosmin Contra au fost aproape de prăpastie după ce au avut un început groaznic împotriva celui mai slab rival din Grupa F. Fără idei, fără profunzime și cu multe mingii aruncate la nimereală și cu puțină răbdare, România a reușit să se apropie de poarta rivalilor doar în trei rânduri în prima repriză” au scris jurnaliștii de la AS.