SMURD Mulțescu a dat declarația zilei: Cum l-a resuscitat pe Alibec!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 14 septembrie 2018, ora 23:22,
multescu
multescu

Denis Alibec a fost omul meciului din Ștefan cel Mare, câștigat de Astra cu scorul de 2-1. Atacantul a deschis scorul și a dat apoi pasă de gol. Gigi Mulțescu a oferit replica zilei.

„Nu i-am făcut nimic special lui Alibec. Eu simțeam că el își dorește mult să demonstreze, e meritul lui 100% pentru evoluția de azi. Eu nu am făcut decât să îl bag titular”, a spus antrenorul Astrei.

Sunt bucuros, dar îngrijorat. Pentru că am vrut să închidem jocul și nu am reușit. Am băgat un mijlocaș defensiv, dar tocmai acolo am fost mai slabi. Puteam să închidem meciul mult mai devreme, astfel că era frustrant dacă ne egalau. E adevărat, prima repriză le-a aparținut lor, au avut ocazii, au controlat partida. Dar după pauză noi am fost la cârma jocului, am înscris de două ori și am mai avut ocazii„, a mai spus Mulțescu, potrivit Digisport.