Situație tensionată la Cluj! Conceicao: „Trecem printr-o perioadă grea”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 16 februarie 2019, ora 23:19,
conceicao
conceicao

CFR Cluj nu a câștigat niciun meci în 2019, iar jucătorii sunt nemulțumiți de faptul că există restanțe salariale. Antrenorul campioanei României, Antonio Conceicao, recunoaște că este o perioadă dificilă, dar este convins că unitatea grupului va fi decisivă pentru depășirea acestui impas.

În Gruia, CFR a remizat cu Astra, scor 1-1. Giurgiuvenii au jucat în inferioritate numerică încă din minutul 30, după eliminarea lui Bejan.

Pentru CFR a marcat Mureşan, în minutul 53, iar Astra a egalat după autogolul lui Culio, din minutul 73.

Rezumatul partidei poate fi urmărit AICI.

Evident că ne doream ca acea primă victorie să vină astăzi, însă din păcate n-a fost posibil. Trecem printr-o perioadă grea. Deși rezultatele din meciurile cu Craiova și Hermannstadt n-au fost cele mai bune, am jucat bine. Astăzi din păcate nu s-a întâmplat acest lucru. Nu am avut idei în joc, ca să depășim organizarea defensivă a Astrei. Poate că rezultatele negative și-au pus amprenta, iar jucătorii au devenit mai nervoși. Nimic din săptămâna de antrenament nu prevestea acest lucru, pentru că am muncit bine.

A fost o decizie a grupului, să nu intrăm în cantonament și să ne vedem azi. Ne-am adunat, am făcut antrenament astăzi, apoi am venit la joc împreună. Vreau să menționez faptul că la echipă este o atmosferă bună, jucătorii între ei au o relație bună. Uneori, așa este fotbalul, trebuie să fim pregătiți să depășim împreună aceste momente. La finalul jocului, am văzut cum jucătorii se îmbrățișau„, a spus Conceicao la DigiSport.

FCSB se poate apropia la un punct de CFR Cluj, dacă o învinge, luni, pe Concordia Chiajna.