VIDEO | Victorie cu emoţii la Miami! Simona Halep trece în 3 seturi de Caroline Garcia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 26 martie 2021, ora 02:52,
Simona Halep, Miami Open 22

Simona Halep merge în turul 3 la Miami Open, după ce a trecut în turul secund de franţuzoaica Caroline Garcia, numărul 51 WTA.

Halep a câştigat meciul din turul doi în trei seturi, scor 3-6, 6-4, 6-0, la capătul unei dispute care a durat o oră şi 50 de minute.

În cel de-al doilea set, numărul 3 WTA a acuzat dureri la braţul drept şi a cerut timeout medical, iar fizioterapeutul a intrat pe teren pentru a o îngriji pe sportivă.

Pentru Simona Halep a fost primul meci disputat în circuitul WTA, după participarea la Australian Open la începutul anului, când a fost eliminată de Serena Williams.

Sursa foto: Profimedia Images

Pentru că a mers mai departe, în turul 3 la Miami Open, Halep va juca contra câştigătoarei meciului dintre Anastasija Sevastova şi Cori Gauff.

Turneul de la Miami, unde Simona Halep se află acum în turul 3, a început pe data de 22 martie şi se va încheia pe 4 aprilie.

Simona Halep. Foto: Profimedia

Citeşte şi VIDEO | Simona Halep, gata să cucerească trofeul de la Miami Open! Cum se antrenează numărul 3 WTA