Simona Halep și-a aflat adversara din sferturile turneului de la Roma! Se știe ora confruntării

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 17 mai 2018, ora 23:35,
halep
halep

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Roma, după ce adversara ei, americanca Madison Keys, s-a retras cu câteva ore înainte de meci.

Halep o va întâlni în sferturi, vineri, după ora 20:30, pe jucătoarea franceză Caroline Garcia, locul 7 WTA și cap de serie 7, după ce aceasta a trecut în turul trei de americanca Sloane Stephens, locul 10 WTA și favorită 9.

Garcia a învins-o pe Stephens cu scorul de 6-1, 7-6 (7), într-o oră şi 33 de minute.

Duelul de vineri va fi al cincilea dintre cele două sportive. Până acum, Halep a câștigat trei meciuri împotriva Carolinei Garcia, iar franțuzoaica s-a impus doar o dată în fața româncei.

wtacarolina garciasferturi de finalasimona halepturul treimadison keyssloane stephenstenisturneul madridconfruntare