VIDEO | Simona Halep, învinsă de Monica Niculescu în proba de dublu de la Miami

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 26 martie 2019, ora 21:34,
halep niculescu

Simona Halep şi Monica Niculescu au fost adversare în turneul de la Miami. Cele două s-au înfruntat în optimile de finală ale turneului de dublu din Florida.

Halep a evoluat alături de jucătoarea Julia Goerges, din Germania, în timp ce Monica Niculescu a făcut pereche cu Abigal Spears, din Statele Unite.

Halep şi Goerges s-au impus clar în primul set, scor 6-1, însă actul al doilea a fost mai echilibrat. Perechea Niculescu – Spears s-a impus cu 7-5 şi a trimis partida la super tie-break.

În final, Niculescu şi Spears au câştigat şi merg mai departe în sferturile de finală ale turneului de dublu. Pentru un loc în semifinale, dublul româno-american se va confrunta cu echipa formată din Samanta Sthosur şi Shuai Zhang.