Simona a dezvăluit rețeta succesului după victoria de la Doha. Ce a deranjat-o

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 13 februarie 2019, ora 20:53,
Halep
Halep

Simona Halep s-a calificat în sferturile turneului de la Doha, după victoria, 6-2, 6-3, cu Lesia Țurenko.

Simona urcă pe locul al doilea în clasamentul WTA după această victorie și a vorbit despre meciul cu Țurenko, ce a discutat cu antrenorul Thierry van Cleemput și ce a deranjat-o la Doha.

„Nu a fost foarte greu primul meci, cele din Fed Cup mi-au dat energie si încredere. Lesia a început să joace fără reținere, mai bine, în setul 2. Dar am rămas concentrată și am revenit.

Este foarte cald în timpul zilei aici, iar seara este foarte frig. Am simțit un disconfort, m-am temut de o accidentare, dar nu m-am gândit mult la acest lucru.

Sunt bine cu spatrele, n-am mai avut deloc duirer. Principalul obiectiv pe anul acesta e să nu mai am nicio accidentare.

N-am mai jucat de mult cu ea (n.r Julia Goerges, adversara din turul următor), dar știu că are un serviciu foarte bun. Mă simt pregătită, am încredere în șansa mea și o să lupt pentru ea.

Am avut o întâlnire cu antrenorul la final, a fost foarte ok. N-aș vrea să comparăm antrenoprii, cu Cahill am avut o perioadă extraordinară. Cu noul antrenor, am 6-7 zile de când lucrăm împreună, nu este cazul să vorbesc acum”, a spus Halep pentru TV Digisport.