Sfârșit de drum pentru Marin la Ajax? La ce club poate ajunge internaționalul român

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 15 martie 2020, ora 14:47,
Razvan-Marin-Erik ten Hag

Răzvan Marin, 23 de ani, nu s-a impus la Ajax și poate ajunge la o altă formație din această vară.

Mijlocașul român nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor conducerii ”lăncierilor”, iar voetbal24.be anunță că Club Brugge, formație din Belgia, este interesată de serviciile lui Marin.

Sursa citată menționează că internaționalul român vrea să își joace ”ultima carte” până la finalul sezonului, iar dacă lucrurile nu vor evolua, va fi dispus să schimbe echipa.

Pentru a-l transfera pe Marin, Brugge va fi nevoită să le achite olandezilor cel puțin 15 milioane de euro, precizează voetbal24.be.

10 milioane de euro este cota de piață a lui Marin, potrivit transfermarkt.com.

În actualul sezon, mijlocașul român a bifat 17 apariții (808 minute) pentru Ajax, în toate competițiile.

Ultimul meci în care a jucat internaționalul român a fost partida Utrecht – Ajax, scor 2-0. Marin a bifat doar 10 minute.

În acest moment, ”lăncierii” se află pe primul loc în Olanda, cu 56 de puncte, la egalitate cu Alkmaar.