Serie B: Mihăilă a marcat în Parma – Lecco 4-0

Articol de Ionut Dumitrescu - Publicat sâmbătă, 27 aprilie 2024, ora 17:16,
Valentin Mihăilă

Echipa italiană Parma a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Lecco, în etapa a 35-a din Serie B. Atacantul român Valentin Mihăilă a marcat un gol.

Indisponibil, Dennis Man a fost înlocuit de Bonny în unsprezecele de start al Parmei, în timp ce Mihăilă a fost titular. Gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin Bernabe, iar în minutul 22 Mihăilă a înscris cu un şut puternic, pentru 2-0. Bernabe a reuşit dubla în minutul 31 şi la pauză Parma a intrat cu un avantaj de trei goluri. După pauză, Drissa Camara a stabilit scorul final, 4-0 pentru Parma, care are 73 de puncte şi este lider în Serie B. Lecco e ultima în clasament, a 20-a, cu 26 de puncte.

Valentin Mihăilă, atacantul român al Parmei a fost titular şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 59.