Serie A: Derby „alb” între Juventus şi AC Milan, 0-0

Articol de Ionut Dumitrescu - Publicat sâmbătă, 27 aprilie 2024, ora 20:47,
serie-a
serie-a

Echipa italiană Juventus Torino a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu gruparea AC Milan, într-un meci din etapa 34-a din Serie A.

În prima repriză meciul a fost echilibrat, fără emoţii la cele două porţi. Vlahovic a ratat pentru Juventus în minutul 45+2, apoi Sportiello, portarul milanezilor, a avut două intervenţii sigure (minutele 50 şi 73), pentru ca în minutul 85 să bâlbâie o minge care a ajuns la Rabiot. Francezul a şutat, dar în Malick Thiaw, care se afla înfaţa porţii goale, şi mingea a ieşit în corner.

S-a terminat la egalitate, 0-0. AC Milan e pe locul secund, cu 70 de puncte, în timp ce Juventus se află pe locul 3, cu 65 de puncte, la doar trei puncte de ocupanta locului 4, Bologna.