Sergio Ramos, declarație ȘOCANTĂ! Ce a dezvăluit căpitanul Realului după victoria cu Ajax

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat joi, 14 februarie 2019, ora 11:05,
sergio ramos

Real Madrid s-a impus în deplasarea de la Ajax în manșa tur a optimilor Ligii Campionilor, iar la finalul partidei Sergio Ramos a oferit o declarație surprinzătoare.

În minutul 90 al partidei, fundașul celor de la Real Madrid a fost avertizat de centralul partidei și va lipsi în meciul retur de pe Bernabeu împotriva olandezilor.

La finalul jocului, Ramos a oferit o declarație prin care își recunoaște vina și riscă sancțiuni din partea UEFA pentru gestul făcut.

Uitându-mă la rezultat, aş minţi dacă aş spune că nu am forţat (n.r. primirea galbenului). Nu este vorba de subestimarea adversarului pentru că nu cred că această dubla s-a încheiat, însă uneori în fotbal trebuie să iei decizii dificile„, a declarat Sergio Ramos.

Sergio Ramos // FOTO: Reuters

Ulterior, Ramos a oferit o postare pe Twitter în care explică gestul făcut și susține că nu a forțat primirea cartonașului galben.

Vreau să fie clar că pe mine mă doare mai mult decât pe oricine altcineva, nu am forţat primirea cartonaşului, aşa cum nu am făcut-o nici împotriva Romei în precedentul meci de UEFA Champions League. Îmi voi sprijini echipa din tribune cu speranța de a ajunge în sferturi„, a explicat Ramos în postarea sa de pe Twitter.

Returul dintre Real Madrid si Ajax se va disputa pe data de 5 martie 2019, pe Santiago Bernabeu.

suspendaresergio ramosreal madridUEFA Champions Leaguecartonas galbenajax amsterdam