VIDEO | Sepsi – Astra 0-1. Giurgiuvenii, la prima victorie în play-off-ul Ligii 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 15 aprilie 2019, ora 21:52,
costel-enache1

Astra a reușit o victorie mare la Sfântu Gheorghe (1-0) și a obținut primele puncte în play-off-ul Ligii 1.

Tandia a fost aproape de gol în minutul 11, iar replica oaspeților a venit imediat: Niczuly a scos însă șuturile trimise de Mrzljak și Butean.

Tot Astra a fost periculoasă în minutul 33, atunci când Jovanovic a salvat din fața porții la lobul lui Moise.

Pe finalul primei reprize, Karnitskiy a fost aproape de un gol superb, apoi Llullaku a trimis în transversală, iar oaspeții au dat lovitura în minutul 89, prin Cestor.