Se rupe lanțul de iubire? ”Mbappe de România” nu a mai rezistat și a explodat: ”Își bat joc de mine!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 octombrie 2018, ora 09:17,
coman
coman

Florinel Coman, 20 de ani, unul dintre jucătorii preferați ai lui Gigi Becali și pe care oficialul FCSB a declarat în dese rânduri că poate să ajungă să valoreze 100 de milioane de euro a avut o ieșire nervoasă la finalul partidei cu Concordia Chiajna.

Poreclit Mbappe de România, atacantul FCSB-ului a jucat doar câteva minute în partida pierdută de roș-albaștrii, duminică seara, scor 0-1, în fața Chiajnei. Chiar dacă Florinel Coman trece printr-o perioadă bună a carierei sale, reușind șase goluri în 11 partide oficiale în acest sezon, fotbalistul este acuzat de Becali că încă fumează.

Conform sport.ro, la finalul partidei, în parcarea stadionului de la Voluntari, Florinel Coman nu a mai rezistat și ”a explodat” la adresa staffului tehnic și a oficialilor FCSB. Jucătorul a fost calmat cu greu de Adrian Boiangiu, secundul lui Mirel Rădoi:

„Băi, aştia îşi bat joc de mine. M-au pus să mă încălzesc 80 de minute degeaba”, a spus Florinel Coman, în parcarea stadionului din Voluntari. Secundul naţionalei U21, Adrian Boiangiu, l-a calmat pe Coman şi i-a spus: „Asta e, gata, taci din gură”.

voluntaristeauaadrian boiangiuFlorinel Comanliga 1fcsbreactie nervoasa florinel comanconcordia chiajnafotbalgigi becali