SCM Râmnicu Vâlcea, eşec dramatic cu Buducnost!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 01 noiembrie 2019, ora 20:28,
SCM VALCEA
SCM VALCEA

SCM Râmnicu Vâlcea nu a reuşit să îşi ia revanşa cu Buducnost! Handbalistele antrenate de Florentin Pera au pierdut la limită pe propriul teren, scor 20-21.

Atmosfera incredibilă din sala de la Râmnicu Vâlcea nu le-a ajutat pe handbalistele de la SCM cu Buducnost. Echipa vizitatoare a condus cu 13-10 la finalul primei reprize. Campioana României a revenit excelent în repriza a doua, iar suspansul s-a păstrat în joc până la final.

Conduse la un gol diferenţă în ultimele secunde ale meciului, handbalistele de la SCM au greşit o pasă la ultimul atac şi au ratat şansa unei remize preţioase.

Muntenegrencele s-au impus cu 21-20, iar SCM Râmnicu Vâlcea tremură pentru calificarea în grupele principale.

Cu o singură victorie în primele patru meciuri din Grupa C, SCM va juca pe 11 noiembrie la Bitigheim, meci care poate tranşa lupta pentru a treia poziţie în clasament.