S-a fumat Snagovul! A treia înfrângere la rând pentru fostul lider din B

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 10 aprilie 2019, ora 17:58,
snagov oradea

Sportul Snagov a pierdut acasă cu Luceafărul Oradea și a bifat cea de-a treia înfrângere la rând.

Fostul lider al ligii secunde este în cădere liberă. Gruparea din Snagov a pierdut al treilea meci la rând și a ajuns la 8 puncte de primul loc.

Luceafărul Oradea a deschis scorul în minutul 43, dintr-un penalty transformat de Vasile Pop. Până la pauză, era deja 2-0 pentru oaspeți, grație golului marcat de Alexandru Dulca.

Preoteasa a dus scorul la 3-0 pentru Oradea în minutul 56, dar fotbaliștii lui Cristian Lupuț au cedat inițiativa și s-au văzut puși sub presiune, după ce gazdele au marcat de două ori, prin Lucian Ion (73) și Ioniță (86).

Pe final, fotbaliștii de la Luceafărul au liniștit meciul, reușind și golul al patrulea înscris de Ludușan (89).