Roș-albaștrii au prins aripi: ”Putem câștiga campionatul!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 noiembrie 2019, ora 13:51,
fcsb bucurie

FCSB este neînvinsă în ultimele 9 meciuri (toate competițiile), iar fotbaliștii vicecampioanei au prins aripi.

Formația din Capitală va juca în următorul meci cu Sepsi, pe Arena Națională.

Dragoș Nedelcu a revenit după accidentare și a fost titular în meciul cu Universitatea Cluj, scor 1-0, din Cupa României. Fotbalistul de 22 de ani a vorbit despre perioada dificilă și le-a transmis un mesaj suporterilor vicecampioanei: FCSB are șanse foarte mari la titlu!

”A fost o perioadă grea pentru mine. M-am accidentat într-o perioadă bună, în care mă simțeam în formă. Acum, mă simt bine și fizic și psihic și sunt fericit. Abia așteptam să revin. Cu domnul Vintilă mă cunosc de mult timp. Îl aveam antrenor și la Viitorul. Dânsul a rămas la fel și a venit cu filosofia lui.

Ne dorim să menținem perioada bună pe care o avem, să câștigăm meciurile și să revenim pe primele locuri. Normal că a fost o perioadă grea, pentru că nimeni nu se aștepta să fim în subsolul clasamentului. Putem câștiga campionatul. Dacă vom continua perioada asta bună, va fi o diferență de puncte mai mică la final de campionat și punctele se și înjumătățesc în play-off” a declarat Dragoș Nedelcu.

Vezi și VIDEO | Coman își poate vedea visul cu ochii! ”E bun și va face față la City”